Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 15:13
 
Ertuğrul Karahan'dan Kış Lastiği Uyarısı
Karahanlar Oto Lastik yöneticisi Ertuğrul Karahan, kış lastiğiyle ilgili bilgiler verdi.
Erzurum Haberi
Ertuğrul Karahan'dan Kış Lastiği Uyarısı

Corona virüsü nedeniyle fabrikalarda üretimlere ara verilmesi kesintisiz tüm otomotiv üzerine üretim yapan firmaları etkiledi. Etkilenen bir sektör de lastik üretimi üzerine olduğu söyleniyor.


Erzurum'da sektöründe öncü firmalardan olan Karahanlar Oto Lastik yöneticisi Ertuğrul Karahan, kış lastiğiyle ilgili bilgiler verdi.

 

Gündem25'e konuşan Ertuğrul Karahan; "Pandemiden dolayı başta Türkiye'nin en büyük lastik üretici firması BRİSA ve diğer firmalar üretime bir müddet ara vermelerinden dolayı artan aşırı yurt dışı ve orjinal ekipmanlara, akabinde iç piyasada ki aşırı talep denediyle lastikte şuan sıkıntı söz konusu. Bölge bayisi olduğumuzdan dolayı Batı bölgelerindeki diğer bayilerde bizden kış lastiği talep etmektedir." dedi.

 

Kış lastiği almaları yönünde araç sahiplerine öneride bulunan Karahan; "40 yılı aşkın bir süredir lasitk sektörü içerisindeyiz. Bölgemizde lastik sektörünün yüzde 40'a yakın bir oranını Brisa (LASSA - BRİDGESTONE) karşılamakta olup Bölge bayisi olarak istesek şuan tüm kış lastiklerimizin tamamını gelen taleplerden dolayı Batıda ki bayilere satabiliriz. Bizim tüm araç sahiplerine önerimiz kış lastiklerini hiç zaman kaybetmeden en kısa sürede tedarik etmeleridir. Kar yağdıktan sonra kış lasitği bulunamayacağı gibi bulusada bugün ki fiyatlardan alma şansının olmayacağın bilinmesini isterim." diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ertuğrul, Karahan'dan, Kış, Lastiği, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı