Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 20:40
 
TPF Başkanı Ömer Düzgün: 'Fırsatçıların Yaratacağı Faiş Fiyat Ortamına Karşı Güvence Olmayı Sürdüreceğiz'
Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömür Düzgün, 'Fırsatçıların yaratacağı faiş fiyat ortamına karşı da güvence olmayı sürdüreceğiz' dedi.
Erzurum Haberi
TPF Başkanı Ömer Düzgün: 'Fırsatçıların Yaratacağı Faiş Fiyat Ortamına Karşı Güvence Olmayı Sürdüreceğiz'

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün, sosyal medya hesabından yaptığı görüntülü açıklamada, TPF'nin gündeme ilişkin çalışmalarına dikkat çekti. TPF'nin Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren 4 bin 259 perakende satış noktasında, 70 binin üzerinde personeliyle halkın ihtiyaçlarının eksiksiz bir şekilde karşılanabilmesi için çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Başkan Düzgün, şöyle konuştu: "Hepimize zor günler yaşatan Koronavirüs salgınına karşı vatandaşlarımızın temel gıda maddelerine ve temizlik ürünlerine güvenle ulaşmasını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hükümetimizin, başta Sağlık, İçişleri ve diğer bakanlıkların talimatlarını tavsiyelerini dikkatle takip ediyor, başta üyelerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızı doğru yönlendirmek için gayret gösteriyoruz. Federasyonumuz bu çerçevede, üyemiz olan yerel marketlerimizin depolarında, reyonlarında, kasalarında ve dağıtım hizmetlerinde görev yapan tüm çalışanlarımızın maske ve eldiven kullanmasını, aynı şekilde tüm yerel marketlerimizde dezenfeksiyon işlemlerinin 7/24 düzenli olarak yapılmasını devam edilmesini tavsiye etmiştir."

 

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI

 

Başkan Düzgün, Türkiye’nin dört bir yanındaki yerel marketlerde halkın ihtiyaç duyacağı her türlü gıda ve temizlik ürünlerinin tedarik edilmesinde aksaklık yaşanmaması için gerekli önlemlerin alındığını vurguladı. Halkın da birlik ve dayanışma duygusuyla yerel marketlerden alışveriş yaparken daha dikkatli olmasında yarar gördüklerini ifade eden Düzgün, "Gereğinden çok daha fazla malzeme alınmasının hem aile bütçeleri üzerinde fazla yük oluşturabileceğini hem de diğer ihtiyaç sahiplerinin mağdur olabileceğini hatırlatmak istiyoruz." dedi. 

 

YAŞLI İNSANLARI EVLERİNDE UNUTMAYALIM

 

Başkan Ömer Düzgün, birlik ve dayanışmanın da önemine dikkat çekerek, "Mahallelerimizde salgının yarattığı tehlikelere karşı en kırılgan kesimlerin, özellikle yaşlı insanların evlerinde unutulmaması gerektiğine, dayanışma ve yardımlaşma geleneğimizi canlandırmanın tam zamanı olduğuna inanıyoruz." diye konuştu.

 

Başkan Düzgün, şöyle devam etti: "Federasyonumuza bağlı PERDER üyesi yerel marketlerimiz son dönemde market ürünlerine yönelik hızla yükselen talep nedeniyle fırsatçıların yaratacağı faiş fiyat ortamına karşı da güvence olmayı sürdürecektir. Bu zor günlerde marketlerimizde ve tedarikçilerimizde özveriyle çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan bu zorlukların üstesinden gelebilmek, devletimize ve milletimize destek olabilmek için üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yerine getirebilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: TPF, Başkanı, Ömer, Düzgün:, 'Fırsatçıların, Yaratacağı, Faiş, Fiyat, Ortamına, Karşı, Güvence, Olmayı, Sürdüreceğiz',
Yorumlar
Haber Yazılımı